Indeks  Rejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Admin

avatar

Posty : 10

PisanieTemat: Regulamin   Pią Sie 11, 2017 2:12 pm

Zasada nr. 1
Na forum gramy państwami, krajami, autonomiami i ew. krainami o dużym znaczeniu historycznym, a także personifikacjami narodów nieposiadających własnego państwa (np. Cyganie), zarówno postaciami kanonicznymi, jak i OC. Oprócz zwykłych postaci dopuszczalne są również ich wersje z Nyotalii. Nick na danym koncie to nazwa kraju/autonomii/etc. w języku polskim.

Zasada nr. 2
Użytkownik może posiadać dwa konta. Zanim jednak założy multikonto, potrzebna jest zgoda administracji. Nie można wziąć jako multikonta wersji male bądź female państwa, którym już się gra.

Zasada nr. 3
Jeśli użytkownik będzie nieobecny dłużej niż dwa tygodnie, powinien to zgłosić w tym temacie (bądź poprosić kogoś, by zrobił to za niego). Niezgłoszony dłuższy brak aktywności będzie skutkował utratą konta.

Zasada nr. 4
Wymiary avka to 200 x 333

Zasada nr. 5
Na napisanie karty postaci przysługuje czas dwóch tygodni. W razie czego za zgodą admina jest też możliwość przedłużenia tego czasu. Karta musi być autorstwa użytkownika. Zakładamy na kartę osobny temat, przy czym w temacie umieszczamy już gotową KP. Uprasza się o nie zakładanie tematów "w budowie".

Zasada nr. 6
U postaci kanonicznych dopuszczalne są modyfikacje charakteru w oparciu o sytuację kraju, jego historię i kulturę, a także stereotypy. Postaci będące OC należy tworzyć na podstawie wiadomości na temat danego kraju etc.

Zasada nr. 7
Nie narzucamy postaciom innych użytkowników relacji z własną postacią. W razie wątpliwości należy uzgodnić relacje z innymi userami.

Zasada nr. 8
Nie komentujemy cudzych KP, od tego są admini, oni też zatwierdzają daną kartę postaci. Wszelkie uwagi proszę zgłaszać do administracji.

Zasada nr. 9
Na forum szanujemy siebie nawzajem i pamiętamy, że to tylko zabawa. Nie nadużywamy przekleństw poza fabułą, a prywatne zatargi powinny być rozwiązywane poza forum. Pamiętajmy, by osobistej niechęci do danego usera nie przelewać na zachowanie postaci.

Zasada nr. 10
Staramy się przestrzegać zasad ortografii i interpunkcji. Dopuszczalne jest wtrącanie słów/zwrotów w obcym języku, jednak wskazane jest też ich tłumaczenie.

Zasada nr. 11
W postach dialogi zaznacza się pogrubieniem, a myśli kursywą.

Zasada nr. 12
Na chatboxie wypowiedzi pozafabularne zaznaczamy przy pomocy nawiasów ( ), [ ] lub ukośników //. Natomiast w fabule wypowiedzi zapisuje się stylem gwiazdkowym: wypowiedzi normalnie, a czynności, opisy itd. w gwiazdkach, np. *wyglądał na zmęczonego* Gdzie moja kawa? *zapytał*

Zasada nr. 13
Pisanie kolorem (za wyjątkiem identycznego jak tło), zarówno w postach jak i na cb jest zastrzeżone dla administracji i mistrza gry (MG). Wyjątkiem jest KP, gdzie można trochę poszaleć przy nagłówkach (ale też bez przesady).

Zasada nr. 14
Godmodowanie jest niedopuszczalne.

Zasada nr. 15
Modyfikatory są dozwolone, jednak tylko raz na miesiąc (poza eventami) i na czas nie dłuższy niż cztery dni. Mody zmiany płci są również dopuszczalne, jednak postać z modyfikatorem nie może być kopią swojej wersji nyo.

Zasada nr. 16
Treści „+18” powinny być zapisywane kolorem tła (biały) lub w spoilerach (to drugie w postach). W rozgrywkach postowych proszę zaznaczać spoiler adnotacją „+18”. Pisanie takich rozgrywek na cb jest dopuszczalne po godzinie 23 i tylko za zgodą wszystkich obecnych graczy.

Zasada nr. 17
W rozgrywce możliwa jest śmierć postaci, która wraca do życia po ustalanym indywidualnie przez usera czasie.

Zasada nr. 18
W przypadku niestosowania się do regulaminu i zakłócania rozgrywki, administracja ma prawo zbanowania użytkownika.

Zasada nr. 19
Regulamin może ulec zmianie. Wszelkie uwagi i propozycje proszę kierować do administracji w składzie: Rumunia, Administrator.
Powrót do góry Go down
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NikoNikoTalia :: Organizacja :: Mała Księga Ogarniania-
Skocz do: