Indeks  Rejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Słowenia

Go down 
AutorWiadomość
Słowenia

avatar

Posty : 19

PisanieTemat: Słowenia   Pią Sty 12, 2018 8:52 pm

Nazwa kraju: Republika Slovenija
Imię: (Dimitrij) Mitja
Nazwisko: Korošec
Charakter: Słowenia, choć nie pokazuje tego na pierwszy rzut oka, ma kompleks wyższości. Przejawia się on zazwyczaj w jego dobrych radach, życiowych morałach czy docinkach, jeśli rozmowa zejdzie na mnie pogodne tory. Z drugiej strony ma też kompleks niższości wobec swoich zachodnich sąsiadów, przez co utknął w rozkroku pomiędzy obiema częściami Europy.
Jest ukrytym perfekcjonistą i pedantem, który pod pozorami cierpliwości i niewzruszonego, łagodnego spokoju lubi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Wobec innych jest miły, uprzejmy i sympatyczny. Nie szczędzi jednak docinków i delikatnych, zamaskowanych przytyków wobec tych, którzy znają go bliżej. Nigdy jednak nie obraża dosadnie, nie leży to w jego naturze. Wychodzi bowiem z założenia, że wobec wszystkich lepiej być miłym - dzięki temu najmniej ci się oberwie.
Bo Mitja jest interesowny. Jego materializm obnażany jest przez wiele elementów codziennego życia. Słowenia nie szczędzi pieniędzy, zwłaszcza w towarzystwie. Lubi wysoki standard życia, co widać po największych turystycznych centrach jego kraju. Z drugiej strony przymyka oko na to, że często popada w kryzysy, a pieniądze kończą się tam, gdzie swój koniec mają pięknie wybrukowane uliczki i odrestaurowane kamienice. Zresztą w głębi duszy Mitja jest świadomy tych problemów, to one sprawiają, że czuje się gorszy wobec Europy Zachodniej (i zazwyczaj pociesza się stanem Europy Wschodniej).
Posiada jednak resztki altruizmu. Potrafi być gościnny i uczynny. Gdzieś w głębi duszy czai się u niego przywiązanie do rodziny, którego nie umie się wyzbyć. Koniec końców i tak prędzej odnajdzie się wśród Słowian i Bałkanów aniżeli na paryskich, londyńskich czy rzymskich salonach.
Prócz tego Słowenia lubi inteligentny, złośliwy humor. Proste inwektywy często wywołują tylko wymowne dranie jego brwi. Nie stroni też od mocnego alkoholu, choć ostatnio próbuje udawać, że do jego wyrafinowanego podniebienia trafią tylko najlepsze rodzaje wina czy koktajle pokroju Aperol Spritz.
Lubi psy i smoki. Smoka niestety posiadać nie może, ale za to ma owczarka kraskiego, który na spacerach bardziej ciągnie Mitję niż Mitja jego.
Wygląd: Niepozorny blondyn, to pierwsze co można pomyśleć na widok Słowenii. Zwłaszcza na tle tak wyrazistych krewniaków, o których swego czasu zrobiło się dość głośno. W porównaniu do nich jest drobnej, szczupłej budowy, którą łatwo określić jako waga piórkowa. Wąski w biodrach i ramionach przypomina wysoki słup. Wysoki, ale tylko w przeciętnych europejskich zestawieniach. Wśród wysokich Słowian jego 180 centymetrów nie jest aż tak imponujące. Sposób, w jaki się nosi współcześnie, mógłby mu nawet nadać łatkę mężczyzny metroseksualnego.
Starając się upodobnić do Zachodu, który mu imponuje, odciął się od tradycyjnych ubiorów, choć pełnią one ważną funkcję w wypadku jego tożsamości narodowej. Mimo to stara się ubierać modnie i nowocześnie, czasami zapominając o tym, że najdroższe buty nie są najlepszym pomysłem, gdy idzie się w błotniste ostępy leśne. Na ważne okazje ubiera garnitury, a do muszki (krawaty są staroświeckie!) dopasowuje obowiązkowy goździk w butonierce. Kwiat ten jest dla niego bardzo istotny.
Skupiając się na twarzy, opis należy zacząć od wytknięcia Słowenii jasnej karnacji, którą ten stara się chronić przed słońcem. Poza tym jego twarz tworzą: prosty nos, głęboko osadzone, duże niebieskie oczy oraz małe usta. W pewnym sensie ma urodę balansującą na pograniczu kobiecej, za czym nie przepada, choć nie daje tego po sobie poznać. Włosy ma miękkie, falujące, barwy jasnego blondu.


Relacje:

Państwo: Austria
Relacja: Pozytywna (z jego perspektywy!)
Krótki opis: Mój stary to fanatyk cesarstwa. Pół domu zawalone Habsburgami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś ktoś wdepnie w leżącego na ziemi czarnego orła i trzeba wyciągać w szpitalu, bo mają szpony na łapkach.
Mitja swego czasu był tym dziwakiem, któremu bardzo przeszkadzała „wolność” niesiona przez Napoleona. Walczył więc zażarcie za cesarstwo, do dzisiaj prezentując widoczną niechęć do przywódcy Francuzów. Nie przyzna się też, że ma plakat Józefa II nad łóżkiem.
Istotne jest jednak to, że Austria był jednym z głównych wspierających Słowenię podczas uzyskiwania niepodległości oraz starania się o wstęp do Unii Europejskiej. Warto nadmienić także, że Słowenia wraz z Austrią i Włosach już dwukrotnie starała się o organizację Olimpiady Zimowej.

Państwo: Chorwacja
Relacja: To skomplikowane
Krótki opis: Główny problem polega chyba na tym, że Słowenia graniczy (ze wszystkich krajów Bałkańskich) tylko z Chorwacją. Więc w ramach rodzinnego zwyczaju, mają pewne nierozwiązane sprawy, które ciągle są przyczyną drobnych (i mniej drobnych) spięć. Słowenia bardzo lubi machać Chorwacji przed nosem papierkiem z 2017 roku, odnoszącym się do decyzji sądu arbitrażowego na temat jego granic. Zazwyczaj Chorwacja w odpowiedzi na to lubi pokazywać mu środkowy palec (bo wycofała się z tych rozmów już w 2015 roku).
Czasami jednak próbują działać razem, tak jak w wypadku wspólnej elektrowni atomowej. Wprawdzie zdążyli się już o nią pokłócić kilka razy, ale to nie przeszkadza im w rozbudowie tego założenia.

Państwo: Macedonia
Relacja: Pozytywna
Krótki opis: W pewnym sensie się przyjaźnią, choć przypomina to działanie na zasadzie - jak sobie radzić, gdy reszta byłej Jugosławii to ludzie z problemami. Poza tym Słowenia mocno inwestuje w Macedonię i dba o rozwój tego kraju.

Państwo: Rosja
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Słoweńska wersja obecnej sytuacji politycznej w Rosji.
Poza tym jednak współpracuje im się dosyć nieźle. Mimo to ciężko Słowenii nie pamiętać okresu zaraz po II Wojnie Światowej, kiedy to miały miejsce czystki, zmuszające sporą część słoweńskiej inteligencji do emigracji.

Państwo: Serbia
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Czasami współpracują, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę handlu. W przeciwieństwie do innych, Mitja nie miał większych problemów z odłączeniem się od jugosławiańskiego konglomeratu (wojna trwająca dziesięć dni to, jak na historię tego regionu, niemalże wspólny spacer po plaży w świetle zachodzącego słońca). Słowenia nie widzi powodu, by mieć coś za złe Vukowi.

Państwo: Węgry
Relacja: Dość pozytywne/Neutralne
Krótki opis: Chyba jedyny, albo jeden z nielicznych sąsiadów Węgier, który nie chce iść z tym krajem za szkołę. Mniejszość węgierska w Słowenii ma zagwarantowane odpowiednie prawa i podobnie ma się sytuacja słoweńskiej mniejszości na Węgrzech.

Państwo: Włochy
Relacja: To skomplikowane
Krótki opis: Do 1994 roku raczej ciężko było nazwać ich relacje dobrymi. Włochy nieraz walczyły na terenie Słowenii, zwłaszcza jeśli chodziło o wojny z Cesarstwem Austriackim. Ta długa historia konfliktów i spalonej ziemi osiągnęła apogeum w trakcie XX wieku, kiedy to część Słowenii znalazła się pod bezpośrednim wpływem represji związanych z kierunkiem politycznym, jaki obrał Mussolini.
Dopiero w 2001 Włochy uznały prawa mniejszości słoweńskiej, nic więc dziwnego, że Mitja patrzy na Feliciano dość podejrzliwie.
Powrót do góry Go down
Rumunia

avatar

Posty : 47

PisanieTemat: Re: Słowenia   Pią Sty 12, 2018 10:08 pm

Akcept
Powrót do góry Go down
 
Słowenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NikoNikoTalia :: Organizacja :: Forumowa Kartoteka-
Skocz do: