Indeks  Rejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Słowacja

Go down 
AutorWiadomość
Słowacja

avatar

Posty : 17

PisanieTemat: Słowacja   Czw Sty 18, 2018 1:30 am


Nazwa kraju: Slovensko/Slovenská republika
Imię: Míša (Michael to jego pełne imię, ale ma je jedynie w dokumentach.)
Nazwisko: Sivák

Charakter:
Miły i z pozoru wycofany młody mężczyzna. Przy pierwszym spotkaniu Misza może wydawać się aż nazbyt przymilny i poprawny politycznie. Chciałby, aby wszyscy postrzegali go dobrze. Poza tym jest też miły, bo trochę wierzy, że z tego powodu inni nie będą niemili dla niego. W ostatnich latach bardzo mocno zaczął stawiać na „politykę” pierwszego wrażenia, więc jest bardziej poważny niż paręnaście lat temu. Wiąże się to oczywiście z prężnym rozwojem Słowacji poprzez dostąpienie do Unii Europejskiej oraz Strefy Euro.
Przy bliższych jest rozluźniony i zdarza mu się kompletnie zapominać o manierach. Zwłaszcza jak na stole stoi alkohol wraz z czymś do zagryzienia. Potrafi być wrednym, żartującym z ciebie bez skrupułów wężonem, a jak odwdzięczysz mu się pięknym za nadobne to będzie cię zbywał z uśmiechem. Dlaczego? Wcale nie uważa swoich kąśliwych uwag za coś złego. Wręcz odwrotnie, jest to jego poczucie humoru w czystej formie. Jednak, aby je poznać trzeba być najpierw poza sferą „obcej osoby”.
Na co dzień preferuje raczej rutynowy tryb życia jakim jest wypełnianie papierów, gotowanie sobie obiadokolacji, sprawdzanie skrzynki mailowej oraz odpowiednie polecenia dla ludzi, którzy prowadzą za niego agroturystykę w jego małej, górskiej posiadłości karpackiej. Ogólnie jest człowiekiem, który lubi robić dużo jeżeli już ma taką możliwość i jak mu się to opłaci. Wyznaje ideologię „powoli, powoli do celu”.
W sytuacjach kryzysowych potrafi zamknąć się w sobie całkowicie i odzywać tak sporadycznie, że można zapomnieć o jego obecności. Myśli wtedy jak najlepiej poradzić sobie ze wszystkim na płaszczyźnie emocjonalnej czy praktycznej. Niestety ma to do siebie, że uwielbia jak wszystko jest „od linijki”. Może na pierwszy rzut oka, czy po jednym z pierwszych spotkań, nie można tego stwierdzić, ale jest okropny w kwestii estetyki miejsca pracy lub zamieszkania. Oczywiście ma to swoje wyjątki czy odstępstwa, ale w ogólnym rozrachunku częściej podpina pasa niż go popuszcza.
Mimo swoich przyzwyczajeń potrafi iść na kompromis. Jakby nie patrzeć przez dużą część swojego życia żył w jednym państwie z Czechami. Wie kiedy odpuścić w kłótni oraz szacuje swoje szanse na uzyskanie rezultatów znacznie częściej niż to po nim widać. Teraz jednak żyje w dziwny sposób. Spędza w domu mniej czasu niż poza nim, co czyni jego mieszkanie dość pustym. Czasami ma problem z odnalezieniem w nim szklanek. Dopiero parę miesięcy temu zorientował się, że musi kupić kieliszki, bo nie ma w czym pić wina lub szampana. Wszystkie pamiątki po wcześniejszym życiu przechowuje w małym domku w górach, tak mu wygodniej. Nie musi tego wszystkiego ze sobą wozić. No, przynajmniej nie musiał kiedy przeprowadzał się jeszcze dość często. Teraz zapobiegawczo udało mu się kupić trzypokojowe mieszkanie w centrum. Salon łączony z kuchnią, sypialnia, łazienka oraz ostatni pokój; gościnny. W końcu rodzina jest duża i nigdy nie wiadomo kto może się zjawić w Bratysławie!
Poza kulturą osobistą jego atutem jest też otwartość. Łatwo nawiązuje kontakt z rozmówcą i potrafi opowiadać naprawdę o wszystkim. Ba! On się jeszcze dobrze przy tym  bawi. To wszystko czyni go człowiekiem, a raczej państwem mocno ukontentowanym ze swojego dorobku gospodarczego... i ekonomicznego. Nad kulturowym pracuje! Osiągnął to wszystko, gdyż jest osobą bardzo mocno dbającą o swoje dobro. Możliwe, ze jest to egoistyczne oraz, że nauczył się tego od Czech, ale hej! Każdy powinien martwić się na pierwszym miejscu o siebie. Misza nie ma wyrzutów sumienia, że zostawia kogoś w tyle lub nie wyciąga pomocnej dłoni. Najpierw jemu ma być dobrze, a dopiero potem może przejmować się resztą świata.
Wygląd:
Misza to wysoki i na pierwszy rzut oka średnio dobrze zbudowany mężczyzna. Mierzy sobie sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu, a fakt, że jest całkiem szczupły jakby fałszywie dodaje mu parę centymetrów. Włosy ma jasno blond, które w różnym świetle przedstawiają się inaczej. Bywają bardziej żółtawe, a i zdarza im się blednąć. Oczy to kolor soczystej zieleni, która całkiem nieźle współgra ze zdrowo opaloną, no na pewno nie bladą karnacją. Jeżeli już o tym... Słowak posiada piegi. Nie jest ich najwięcej, ale są zauważalne. Przyozdabiają mu policzki, ramiona, kark oraz wchodzą na plecy czy odrobinę zahaczają o klatkę piersiową. Brwi ma w ciemniejszym odcieniu niż włosy, a podkreślają to ciemne obwódki oczu.
Kształt twarzy pozostaje mocno zarysowany; linia szczęki jak i kości policzkowe są u niego wydatne.(Nie musi używać bronzera, skubany!) Nos ma odrobinę zadarty, a usta wąskie, ale często rozciągnięte w ciepłym, może nie do konca szczerym uśmiechu. Chodzi trochę przygarbiony, co jest ogólną cechą ludzi wysokich. Nawet tego nie zauważa, a jak się orientuje to szybko wraca „do pionu”. Ww kwestii budowy... widać ją dopiero po ściągnięciu warstw ubrań. Ma silne ręce, bo swego czasu musial mocno pracować fizycznie, a i cała reszta nie pozostaje gorsza. Oczywiście nie są tomięście zdrowo rysujące się na fałdach materiału ubran, ale zawsze!

Relacje:

Państwo: Austria
Relacja: Neutralna
W tym momencie austriacko-słowacka współpraca działa dość dobrze i Miszy to jak najbardziej odpowiada. W przeszłości ich relacja nie należała do najprzyjemniejszym, bo w koncu bycie pod jurysdykcją kogoś, kto pozwala uciskać Cię Węgrom nie jest niczym dobrym do wspominania. Niemniej, Słowak stara się być dla Rodericha neutralny. Nie chce żadnych większych konfliktów.

Państwo:Czechy
Relacja: Pozytywna/ To skomplikowane
Najdłuższa i najbardziej zażyła relacja Miszy. Z Czechami żył w jednym państwie praktycznie sto lat. Nie licząc małej przerwy na drugą wojne światową. Słowak stara się zawsze uwzględnić Czechy w swoich planach, tych prywatnych przede wszystkim, bo gospodarka i polityka to nigdy jego własne zdanie. Można to stwierdzić chociażby po sposobie, w jaki rozpadła się Czechosłowacja. Nie wolą ludzi, a dwóch polityków zaślepionych władzą. Miszy zdarzają się nostalgiczne wieczory kiedy to wspomina czasy, w których żył razem z Czechami. Nigdy jednak o tym nie wspomni, bo wydaje mu się, ze jest to nazbyt wstydliwe i emocjonalne. Oczywiście co innego po odpowiedniej ilości alkoholu, z którym ewidentnie ma problem. Coż, ma do Czech żal, że drugi kraj bagatelizuje odrobine ich relacje. Cóż, w koncu powstają na internecie to jak postrzegają Czesi Słowaków i vicer versa; Czesi to Ci z piwem oraz sandałami, a Słowacy w oczach Czecha to czarny kwadracik.
Ups?

Państwo: Niemcy
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis:
Misza Ludwiga szanuje. Jego zorganizowanie oraz prezencję na arenie międzynarodowej. Z drugiej, zaś strony potrafi też wyśmiewać jeżeli ten przesadza z jakimiś abstrakcyjnymi regulacjami w Unii Europejskiej. Miał w życiu epizod, że był w stanie podążyć za Niemcem w kierunku zbudowania lepszego świata; Druga Wojna Światowa. Czemu, więc nie popierać go w UE?

Państwo: Polska
Relacja: Pozytywna
Krótki opis:
Słowak z Polakiem dogaduje się bardzo dobrze. Oczywiście zdarzają się niesnaski, ale to chyba jak w każdym rodzeństwie! Feliks jest równie gadatliwy co Misza, a i lubią podobnie wypić. Dużo i mocno, wiadomo. Piwo nie jest tym, co by do Słowaka przemawiało. Woli felkowe czy swoje nalewki oraz wódkę. Lubi wyskoczyc z Polakiem na narty czy na górską przechadzkę. Oczywiście wciąż uważa,że kurorty są lepiej rozwinięte po jego stronie gór, ale nie przeszkadza to w dobrej zabawie!

Państwo: Węgry
Relacja: Negatywna
Krótki opis:
Stara i nieprzyjemna relacja. Można narzekać inarzekać czego to Węgrzy dopuścili się madziaryzując Słowaków. Oczywiście Misza pozostał przy swoim i z twardym, słowiańskim uparciem pokazał Węgrom gdzie ich miejsce. Kosztowało gotodużo krwi,energii oraz lat ale dopiął swego. Mimo że to wszystko pozostaje już w przeszłości to sprawa, dla Miszy jest dosć świeża i nie potrafi drugiemu państwu odpuścić za krzywdy. Przejawia się to w faktycznie wrednych uwagach, podważaniu wszystkiego, co Węgry mówi lub postanawia albo po prostu w bezpośrednim negatywnym argumencie.
Zainteresowania: Jeżeli nie układa książek alfabetycznie lub nie popija gdzieś kielonka to jeździ na nartach. Takie tam, ambitne czynności.
Miejsce zamieszkania: Raczej Bratysława.
Zwierzęta: Brak chociaż od zawsze marzył o króliku. Kicającym po całym, cholernym salonie.
Obiekt westchnień: Karpaty.
Ciekawostki:
-"Zlatý Bažant" to słowackie piwo, ignoranci.
-Ma problem z alkoholem. Przede wszystkim, dlatego że bardzo wolno się upija, więc najczęściej musi wypić go dużo, aby być w stanie upojenia. Wtedy staje się nostalgiczny i jeszcze bardziej gadatliwy.
-Słowacja była traktowana przez Czechy jako biedny krewny, którego trzeba się pozbyć. Z tego powodu po Aksamitnym Rozwodzie niektórzy Czesi cieszyli się z rozłąki. Słowacy szybko pokazali im jak bardzo się mylili. Slowacja jest jednym z najbardziej prężnie rozwijających się krajów Unii, a poza tym jej walutą jest już Euro.
-Woli wino od piwa, a jeżeli o alkoholu mowa to najbardziej przemawiają do niego smakowe nalewki.
Powrót do góry Go down
Rumunia

avatar

Posty : 47

PisanieTemat: Re: Słowacja   Czw Sty 18, 2018 5:23 pm

Akcept
Powrót do góry Go down
 
Słowacja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NikoNikoTalia :: Organizacja :: Forumowa Kartoteka-
Skocz do: