Indeks  Rejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Białek

Go down 
AutorWiadomość
nyo!Białoruś

avatar

Posty : 7

PisanieTemat: Białek   Pon Sty 22, 2018 11:14 pm


Nazwa kraju: Białoruś

Imię: Nikolai

Nazwisko: Arlovsky

Charakter: Stalker. Psychopata. Morderca. Socjopata. To słowa, które nam przychodzą na myśl kiedy patrzymy na Nikolaia i jego zachowanie. Cóż, stalkerem na pewno jest. Czy psychopatą? Stalkerzy to często psychopaci, ale nie w jego przypadku. Nikolai po prostu ma problem z odpowiednim okazywaniem swoich uczuć, emocji. Nie wie jak zbliżyć się do kogoś kogo lubi, co powiedzieć, jak się zachowywać. Dlatego łatwiej jest mu obserwować taką osobę z daleka tak by ów osoba nie zorientowała się, że ten ją obserwuje. Co jeśli ktoś zauważy i do niego podejdzie? Białoruś zaczyna się rumienić i nieco jąkać. Jest zupełnie inną osobą gdy ktoś kogo lubi, zagada do niego.
Morderca? Dla osoby, którą lubi, zrobi wszystko. Nawet zabije kogoś, nie zawaha się przed tym choćby przez moment. Jest niezwykle wrażliwy, wręcz przewrażliwiony, na punkcie bezpieczeństwa drugiej osoby i zrobi wszystko by ją ochronić przed innymi. Oczywiście można spróbować go odwieść od tego pomysłu i zapewne po dłuższym czasie Nikolai zgodzi się nie zabijać.
Socjopata? Cóż, Nikolai ma problemy z integrowaniem się z innymi ludźmi, ale nie aż tak. Nie lubi kiedy obcy próbują się do niego zbliżyć i próbuje ich wystraszyć. Jeśli jednak cierpliwie będziesz znosił jego groźby i nie będziesz się mu zbytnio narzucał to w końcu chłopak zaakceptuje cię i zacznie traktować jak przyjaciela.
Sporo osób zapewne myśli, że Nikolai kocha Rosję i naprawdę chcę ślubu. To jednak nie do końca tak jest. On po prostu kocha Rosję. Kocha jak rodzeństwo i bardzo pragnie by Rosja poświęcała mu dużo swojej uwagi, by spędzali razem czas. Jeśli kogoś polubi równie mocno co Rosję to i wobec tej osoby będzie się podobnie zachowywać.
Nikolai bardzo dużo pije. Uwielbia wódkę i ma mocną głowę, ciężko mu się upić. Jest świetnym kompanem do picia. A pijany, staje się bardziej emocjonalny i dużo gada. Poza tym ma sporą kolekcję noży. Ma na ich punkcie lekkiego bzika. Dla niego to idealna broń. Cicha i łatwo ją schować. Chłopak potrafi również gotować choć nigdy się do tego nie przyzna. Zna się na różnych potrawach ziemniaczanych.

Wygląd: Nikolai jest wysokim i szczupłym chłopakiem, mierzącym sobie równe sto osiemdziesiąt centymetrów. Jego cera jest blada choć latem nabiera trochę koloru pod wpływem słońca. Jego włosy są bardziej szare niż blond, w przeciwieństwie do jego żeńskiego odpowiednika. Krótko ścięte, z odstającym loczkiem na czubku głowy. Jego oczy są bardziej niebieskie niż fioletowe. Szczupłe dłonie z długimi palcami, często dzierżą wszelkiego rodzaju noże. Chłopaka zawsze można zobaczyć w długim, szarym płaszczu zimowym, kończącym się nieco poniżej jego kolan. Na rękawach i u szyi ma czarne futerko. Na nogi długie buty wojskowe oraz czarne bądź granatowe spodnie. Czasem zdarza mu się nosić spodnie moro lub dżinsy. Na dłoniach prawie zawsze ma czarne rękawiczki. Pod płaszczem nosi różnorakiego koloru ciepłe sweterki, preferuje odcienie brązu i granatu. Latem ubiera zwykłe t-shirty.

Relacje:

Państwo: Rosja
Relacja: To skomplikowane
Krótki opis: W napędzie rusyfikacji w 1840 roku Mikołaj I zakazał używania terminu Białoruś i przemianował region na "Północno-zachodnie terytorium". Zabronił także używania języka białoruskiego w szkołach publicznych, prowadził kampanię przeciwko publikacjom białoruskim i próbował zmusić tych, którzy przeszli na katolicyzm pod Polakami do przestawienia do wiary prawosławnej. W latach dwudziestych, zgodnie z leninowską polityką narodowościową, mniejszości narodowe cieszyły się w Związku Radzieckim znaczną autonomią kulturalną i polityczną. Prowadzono politykę "białorusinizacji". Jedynie 7% szkół posługiwało się rosyjskim jako językiem wykładowym. Wiele jednostek Armii Czerwonej stacjonujących na Białorusi zdecydowano się przekształcić w czysto białoruskojęzyczne. Do Mińska powrócili z emigracji byli przywódcy Białoruskiej Republiki Ludowej z lat 1918 - 1923 m. in. premierzy rządu emigracyjnego Aleksander Ćwikiewicz i Wacłau Łastouski.
Jego uczucia wobec Rosji są dosyć skomplikowane. Niby wyrządził mu sporo złego, ale później też i sporo dobrego. Mieszkając tyle czasu pod jednym dachem, Nikolai nauczył się żyć z Rosją i nie wyobraża sobie życia bez tego kraju.

Państwo: Ukraina
Relacja: Pozytywna
Krótki opis: Przed 1991 roku oba kraje były częścią Związku Radzieckiego jako Białoruskie SRR i Ukraińskie SRR, gdy byli członkami założycielskimi Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1945 roku i wcześniej, część Imperium Rosyjskiego, II RP, a także polsko-litewskiej Rzeczypospolitej. Dziś oba kraje dzielą między sobą 891 km granicy. Utrzymując dobre relacje zarówno z Kijowem i Moskwą, Białoruś jest neutralnym gruntem do rozmów w sprawie kryzysu Ukrainy. Kraj skorzystał ze swego położenia między dwoma większymi sąsiadami.
Równie mocno ukochane rodzeństwo, co Rosja. Stara się załagodzić konflikty tej dwójki choć nie jest w czymś takim dobry. Często martwi się o Ukrainę.

Państwo: Estonia
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Podczas ZSRR mieszkali razem pod dachem Ivana. Białoruś uważa Estonię za ważnego europejskiego partnera i ma na celu zbudowanie równych i wzajemnie korzystnych stosunków z tym krajem. Około 12 000 Białorusinów mieszka w Estonii. Estonia wspiera dążenia do kulturowego samostanowienia Białorusinów mieszkających tu i przyczynia się do rozwoju aktywnego społeczności białoruskiej. Było sześć różnych białoruskich stowarzyszeń kulturalnych w całej Estonii, które połączyły się w 2001 roku, aby stać się Estońskim Związkiem Białorusinów. Rząd estoński wspiera finansowo działalność w różnych społeczeństwach. Z inicjatywy społeczeństw, miały miejsce estońsko-białoruskie festiwale kulturalne, w którym brały również udział grupy z Białorusi.
Uważa Estonię za dosyć sztywny i nudny kraj, często go męczył za czasów ZSRR. Obecnie stara się być miły, o ile to w ogóle w jego przypadku możliwe, za to, co Estonia robi dla jego ludzi u siebie w kraju.

Państwo: Litwa
Relacja: Dość negatywna
Krótki opis: Tego również zna głównie z czasów ZSRR choć i wcześniej miał z nim do czynienia. Jego ziemie kiedyś częściowo należały do Litwy, zarówno do Królestwa Litewskiego, jak i Wielkiego Księstwa Litewskiego. W tamtych czasach ziemie te były liczniej zamieszkane przez Białorusinów niż Litwinów, więc lud Nikolaia mógł decydować o wielu sprawach. Obecnie utrzymują ze sobą relacje polityczne, ale nie jest to nic szczególnie ważnego. Uważa Litwina za strasznie irytującego tchórza.

Państwo: Polska
Relacja: Dość negatywna
Krótki opis: Kultury polskie i białoruskie są ze sobą powiązane od wielu stuleci, a ich języki narodowe są ze sobą ściśle powiązane. Oba kraje mają wspólną historię i oba są oznaczone słowiańskim dziedzictwem, religią, tożsamością i wartościami. Choć ich relacje kulturowe są przyjazne to polityczne są jednak dosyć napięte.
Polska to skończony idiota. Gada dużo i bez sensu, jest okropnie denerwujący. Czasem Nikolai ma ochotę zabić go we śnie.

Państwo: Niemcy
Relacja: Negatywna
Krótki opis: Podczas II wojny światowej Niemcy nałożyły brutalny reżim, wywożąc około 380.000 ludzi do niewolniczej pracy, a zabijając setki tysięcy cywilów więcej. Przynajmniej 5295 białoruskich osad zostało zniszczone przez nazistów i niektórych lub wszystkich ich mieszkańców zabito (z 9200 osiedli, które zostały spalone lub zniszczone w inny sposób na Białorusi podczas II wojny światowej). Ponad 600 miejscowości jak Khatyn zostały unicestwione w całej ich populacji. W sumie 2.230.000 osób zginęło na Białorusi w ciągu trzech lat okupacji niemieckiej.
Spłoń.

Państwo: Łotwa
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Oboje byli przez pewien czas częścią ZSRR. Obecnie łączą ich pozytywne stosunki polityczne. W kontekście stosunków dwustronnych między Łotwą i Białorusią, Edgars Rinkēvičs uznał, że agenda relacji Łotwy i Białorusi jest bardzo intensywna i konstruktywna, a to przynosi rezultaty: aktywny dialog polityczny i szeroka współpraca sektorowa są w toku, w tym z obszarów gospodarki, transportu i tranzytu, kontroli granicznej i nadzoru, edukacja i nauka, a także kultura. I ta dynamiczna współpraca powinna być kontynuowana. Minister spraw zagranicznych Rinkēvičs zapewnił, że Łotwa jest także zainteresowana w rozszerzaniu współpracy w dziedzinie logistyki, zwłaszcza na tranzyt produktów naftowych przez Łotwę.
O dziwo Nikolai lubi tego skrzata. Jest cichy, spokojny i małomówny, a co za tym idzie, nie denerwuje go.

Państwo: USA
Relacja: To skomplikowane
Krótki opis: Relacje między USA i Białorusią rozpoczęły się w 1991 roku po rozpadzie Związku Radzieckiego, którego Białoruś była częścią. Jednak stosunki popsuły się z powodu oskarżeń ze strony Stanów Zjednoczonych, że Białoruś łamie prawa człowieka. Białoruś z kolei oskarżyła Stany Zjednoczone o wtrącanie się w jej sprawy wewnętrzne.
Kiedy USA go wspierał, teraz nakłada na niego milion sankcji. Nikolai sam nie wie czy chętniej by przytulił USA, czy udusił.

Państwo: Pakistan
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Pakistan był jednym z pierwszych krajów, które zaakceptowały Białoruś po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku. Pakistan i Białoruś utrzymują historyczne relacje od tego czasu. Pakistan i Białoruś podjęły współpracę (JVS) w przemyśle tekstylnym, farmaceutycznym i rozwiązaniach oświetleniowych podczas udostępniania wiedzy technologicznej ze sobą. Białoruś pochwalił rolę i starania Pakistanu w zaprowadzeniu pokoju i stabilności na świecie, walki z terroryzmem i zaoferował pełne wsparcie jego kraju w tej walce. W dniu 11 sierpnia 2015 Premier Pakistanu przeprowadził dwudniową państwową wizytę na Białorusi. Pakistan i Białoruś podpisali szereg umów i protokołów ustaleń (MoU) w celu wzmocnienia ich różnorodnych więzi szczególnie w dziedzinach handlu, edukacji i kultury.
Nikolai chętnie przebywa w towarzystwie Pakistanu. Równie chętnie podpisuje z nim kolejne umowy.

Państwo: Dania
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Dania wraz z Norwegią uznała i nawiązała stosunki z Białorusią 14 stycznia 1992 r. W latach 1990-2003 Dania wspierała Białoruś kwotą 108 mln DKK. Dania wspiera Białoruś w rozwoju demokratycznym, społeczeństwie obywatelskim i wolnych środkach masowego przekazu oraz w celu zapobiegania handlowi ludźmi. W dniu 28 stycznia 2009 r. odbyło się spotkanie z białoruską i duńską organizacją pozarządową, interesującą się rozszerzeniem współpracy między Białorusią, a Danią.
Głośny, głupi, irytujący. Ale, że daje pieniążki to Nikolai nie wyraża swojej opinii na głos i stara się zachować spokój przy nim.

Państwo: Iran
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1992 roku. Białoruś ma ambasadę w Teheranie. Iran ma ambasadę w Mińsku. Oba kraje cieszyły się w ostatnich latach dobrymi stosunkami, które znalazły odzwierciedlenie w regularnych spotkaniach wysokiego szczebla i różnych umowach. W 2008 r. Białoruski minister spraw zagranicznych Siergiej Martynov określił Iran jako ważnego partnera swojego kraju w regionie i na świecie. Doniesiono, że Białoruś wyeksportowała do Iranu czołgi, transportery opancerzone i ciężką artylerię. W styczniu 2007 r. oba kraje podpisały memorandum o porozumieniu dla obrony. Współpraca obronna była omawiana podczas spotkania obu prezydentów w maju 2007 roku. W 2009 r. ogłoszono, że Białoruś sprzedaje rosyjskie rakiety taktyczne Iskander-M do Iranu.
Ważny partner handlowy, więc Nikolai toleruje to państwo.

Państwo: Holandia
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1994 r. Obecnie nie ma między nimi oficjalnych relacji politycznych, ale łącza ich pewne relacje w różnych dziedzinach. Holandia uważa, że w Białorusi nie ma wolności słowa, a ich system polityczny wymaga poprawy.
Nie podoba mu się nastawienie Holandii do jego rządu, ale samego mężczyznę uważa za "fajnego".

Państwo: Serbia
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Stosunki dyplomatyczne między Białorusią i FR Jugosławią zostały ustanowione 15 listopada 1994 r., A na szczeblu ambasadorów w 1996 r. Ważnym bodźcem do bliższej współpracy gospodarczej i kulturalnej, a także do rozwoju turystyki, jest reżim ruchu życie między Białorusią i Serbią od 2000 roku. Głębokie wzajemne zrozumienie i bliska współpraca w dziedzinie kultury potwierdziły z powodzeniem przeprowadzone w Białorusi Dni Kultury Białorusi w 2005 roku. Dni kultury Serbii odbyły się na Białorusi w 2007 roku. Serbscy artyści regularnie biorą udział w Slavianski Bazaar w Witebsku i zdobył trzy nagrody Grand Prix w 1997, 1999 i 2002. Dni serbskiego kina odbyły się w Mińsku w 2006 roku z rekordową frekwencją.
Serbia lubi Rosję, więc Nikolai lubi Serbię.

Państwo: Kanada
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Kanada ograniczyła swoje oficjalne stosunki z Białorusią w wyniku wadliwych wyborów prezydenckich w 2006 r., Które obejmowały nękanie i zastraszanie opozycji, a następnie tłumienie protestów białoruskich władz. Oficjalna reprezentacja Białorusi (z siedzibą w Ambasadzie Kanady w Warszawie) została zdegradowana poprzez zawieszenie procesu akredytacji trzech kolejnych ambasadorów. Ponadto Kanada ograniczyła oficjalny kontakt z białoruskimi władzami w obszarach stosunków konsularnych, praw człowieka i rozwoju demokratycznego oraz działań związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym.
Jest zły na działania kanadyjskiego rządu. Wobec samej personifikacji ma dosyć neutralne nastawienie z lekkim przechyleniem w stronę lubienia. Cicha, spokojna osoba, która się nie wychyla, to pasuje Białorusi.

Państwo: Turcja
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Turcja była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Białorusi, a stosunki dyplomatyczne między tymi dwoma krajami zostały ustanowione 25 marca 1992 roku. Stosunki między oboma krajami przebiegają w korzystnym kierunku. Podejście Turcji polegało na wspieraniu procesu demokratyzacji, poprawy praw człowieka i rozwoju gospodarczego na Białorusi. Wierząc, że postępy dialogu i współpracy między Białorusią a instytucjami euroatlantyckimi, a także wspólne interesy ze społecznością międzynarodową przyczyniłyby się zarówno do narodowych interesów Białorusi, jak i do pokoju i stabilności w regionie, Turcja przyjęła konstruktywne zaangażowanie i polityka nastawiona na dialog z Białorusią. Turcja jest jednym z najbardziej aktywnych krajów pod względem inwestycji na Białorusi.
Dużo inwestycji. Dużo pieniążków. Sam Turcja czasem jest trochę zbyt głośny, ale Nikolai zazdrości mu tego, jak łatwo dogaduje się z innymi i bez problemu nawiązuje kontakty.

Państwo: Wietnam
Relacja: Neutralna
Krótki opis: Podstawą przyjaznych stosunków między Wietnamem i Białorusią stała się pomoc ZSRR w czasie wojny z USA, a także odbudowa wietnamskiej gospodarki narodowej i stworzenie podstawowych zakładów przemysłowych. Po rozpadzie ZSRR zachowały się przyjazne stosunki Wietnamu z Białorusią. Wielu wietnamskich przywódców zdobyło wykształcenie w ZSRR, dlatego uważa Białoruś za wiarygodnego partnera w różnych sferach współpracy. 27 grudnia 1991 r. Socjalistyczna Republika Wietnamu uznała niepodległość Republiki Białorusi. Obecnie około 700 Wietnamczyków żyje i prowadzi działalność na Białorusi.
Jest miły wobec tej personifikacji. Miły, jak na jego możliwości. Stara się dogadywać z Wietnamem.

Państwo: Korea Południowa
Relacja: Dość pozytywna
Krótki opis: Współpraca z Koreą Południową znalazła się wśród priorytetów Białorusi w Azji. Białoruś uważa współpracę z Koreą Południową za jeden z ważnych kierunków polityki zagranicznej w regionie Azji, a wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Andrei Drzechunas zaznaczył to podczas obchodzenia Narodowego Dnia Fundacji Korei Południowej. Wiceminister potwierdził zaangażowanie Białorusi w umacnianie owocnej współpracy z koreańskimi partnerami. Pomimo dużej odległości między nimi stale znajdują nowe możliwości dla wzajemnie korzystnego partnerstwa.
Trochę zbyt głośny i głupkowaty, w dodatku nie lubi Rosji. Nikolai jednak nie potrafi znienawidzić tego kraju.

Zainteresowania: Rosja, noże, Rosja, wódka, książki detektywistyczne, Rosja.

Miejsce zamieszkania: Małe mieszkanko w Mińsku.

Zwierzęta: Kotek o imieniu Ivan.

Obiekt westchnień: ... Co?

Ciekawostki:
- Najdłuższa ulica na Białorusi to Aleja Niepodległości w Mińsku. W całej swojej historii, nie tylko wzrosła na długość i szerokość, ale także zmienił nazwę 14 razy. Jest to jeden z ostatnich głównych zespołów neoklasycznych w świecie architektury, jednej z najdłuższych ulic w Europie, oferenta do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
- Po wybuchu w Czarnobylu zanieczyszczeniu promieniotwórczemu zostało poddane 23% Białorusi, dotykając ponad 2 miliony osób (na 10 dostępnych).
- Większość pomników na Białorusi jest poświęcona Leninowi. W każdym mieście jest ulica Lenina.
- Najstarszym miastem Białorusi jest Połock, który istnieje od 862 roku.
- Nigdy nie widziałeś takiego płaskiego kraju jak ten. Najwyższą górą na Białorusi jest Góra Dzyarzhynskaja o niesamowitej wysokości 346 metrów.
- Mińsk jest starszy od Moskwy, w rzeczywistości najstarsze zapisy historyczne mówią o nim nawet w 1067 roku.
- Ich najważniejszym świętem narodowym jest Dzień Wolności 9 maja. Świętują koniec niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.
- To kraj ziemniaków, ponieważ ich narodowa kuchnia ma ponad 300 receptur na ziemniaki! Robią nawet naleśniki z ziemniaków!
- Większość białoruskiej gospodarki pozostaje pod kontrolą państwa i została określona jako "radziecka".
- Tradycyjne stroje białoruskie pochodzą z okresu Rusi Kijowskiej. Ze względu na chłodny klimat, ubrania zostały zaprojektowane w celu zachowania ciepła ciała i były zwykle wykonane z lnu lub wełny. Ozdobiono je ozdobnymi wzorami inspirowanymi sąsiadującymi kulturami: Polakami, Litwinami, Łotyszami, Rosjanami i innymi narodami europejskimi. Każdy region Białorusi opracował określone wzorce projektowe. Jeden dekoracyjny wzór wspólny we wczesnych sukienkach obecnie zdobi dźwignik białoruskiej flagi narodowej, przyjęty w spornym referendum w 1995 roku.

Karta pisana wieki temu, po angielsku. Przetłumaczona na szybko. Mam nadzieję, że wszelkie literówki wyłapałam >.<
Powrót do góry Go down
Rumunia

avatar

Posty : 47

PisanieTemat: Re: Białek   Sob Sty 27, 2018 2:10 pm

Akcept.
Powrót do góry Go down
 
Białek
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NikoNikoTalia :: Organizacja :: Forumowa Kartoteka-
Skocz do: